«
  1. Ana sayfa
  2. Genel
  3. Çiçero filmi sinemaya düştü

Çiçero filmi sinemaya düştü

Hitler dönemini konu alan Çiçero filmi sinemaya düşmüş durumda. Konusu ve oyuncular ile ilgili detaylı bilgiyi konuya devam ederek ulaşabilirsiniz.

Yönetmen: Serdar Akar

Oyuncular:Erdal Beşikçioğlu,Burcu Biricik,Ertan Saban, Tamer Levent, Cem Kurtoğlu, Murat Garipağaoğlu, Mehmet Ulay, Altan Erkekli, Levent Ülgen, Mehmet Esen, Açelya Özcan, Mehmet Ezel Özgün

Senarist: Ali Can Yaraş

Yapımcı: Mustafa Uslu

Film ile ilgili özet

Çiçero, 2. Dünya Savaşı’nın seyrini değiştiren ve Almanya’nın bozguna uğramasında etkin payı olan casus Çiçero’nun savaştaki etkisini ve savaş sonrası yaşadıklarını konu ediyor. İlyas Bazna, 2. Dünya Savaşı sırasında Ankara’daki İngiliz Büyükelçiliği’nde uşak olarak çalışmaktadır. İçeriden birçok bilgiye ulaşabilen Bazna, Almanlar için casusluk yapmaya başlar ve kendisine “Çiçero” kod adı verilir. İlyas Bazna savaşın seyrini değiştirmesine rağmen T4 uygulamasıyla engellilerin gaz odalarına gitmelerine, iğneyle uyutulmalarına engel olamaz. İlyas Bazna’nın savaştaki etkisini ve savaş sonrası yaşadıklarını beyaz perdeye yansıtacak olan filmin yönetmen koltuğunda Serdar Akar oturuyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Birolasilik Hakkında

avatar

Birolasilik

Bazıları sosyal sever.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *