«
  1. Ana sayfa
  2. Haberler
  3. Çocuklara dokunma,dokunanı yaşatma!

Çocuklara dokunma,dokunanı yaşatma!

Yıl 2019. .

Daha dün 2018 yılını kapıdan kovduk, yeni yılın huzur,mutluluk,sağlık getireceğini daha güzel yıllara adım atacağımızı dillendirirken, gelen bir haber ile yıkıldık.

Dünyada 8 milyon 700 bin canlı türü var.


Birleşmiş Milletler Çevre Koruma Program

Dünyada yaşayan canlı türü bilgisi yukarıda, bunlardan sadece 1 tanesi diğerlerinden çok farklı ve en tehlikelisi.

İnsanlar. .

Evet yanlış duymadınız. 8 milyon canlı arasında en tehlikeli olanı insanoğlu. Daha dün el kadar çocuk babası tarafından uygulanan şiddet sonucu kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Suçlu kim sensin! Suçlu kim benim! Yapan babası ama suçlu olanlar biziz. . .

İsmi Mert Can, ismi gibi MERT. Hatay’ın İskenderun ilçesinden. Mert Can artık aramızda değil,sebebi ise dersini yapmadığı gerekçesi. Biz çocuklarımızı ne zaman bir mevki için büyütür olduk? Doktor,mühendis,avukat,hukukçu olmasını istiyoruz diye, iyi bir İNSAN olmasını neden yabana attık.

Mert Can hastanede 3 gün dayanabildi, yapılan tüm müdahalelere rağmen o aramızdan ayrıldı. Belki de onun için en doğrusu oydu. Bu kadar pis bir ortamda nasıl yaşanırdı ki ? En güvendiğin insandan,tekme yemek ? Elektrik süpürgesinin demiri ile öldüresiye dövülmek. . . Mert Can 6 yaşındaydı ve bunları yaşadı onun el kadar yüreği kaldıramadı bu acıları. .

Neyse. .

Ben daha fazla yazmaya devam edersem eğer yazısının bundan sonrası normal dilde gitmeyecektir. Mert bu olaylardan sadece bir tanesi, ya diğerleri ?

Esenyurt’ta babası tarafından dövülen çocuk beyin kanaması geçirdi
2 yaşındaki çocuk üvey babası tarafından öldüresiye dövüldü

Cinnet Getiren Annenin Bebeğini Öldürmesi

Küçük Miraç’ın Babası: “Çocuğu Dövüp Öldürmüşler”

Yukarıda geçen başlıklar 2018 yılında çocuklar ile ilgili şiddetin 4 örneği. . En kötüsü ise bunlar sadece bilinenler bir de bilinmeyenleri düşünün ?

” Ah keşke çocuk kalabilseydim ,, derdim her zaman şimdi keşke doğmasaydık da yaşamamış olsaydık, görmeseydik tüm bunları. .

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Birolasilik Hakkında

avatar

Birolasilik

Bazıları sosyal sever.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *