«
  1. Ana sayfa
  2. Teknoloji
  3. En iyi WordPress eklentileri 2019 : Bilinmesi gereken alternatif eklentiler

En iyi WordPress eklentileri 2019 : Bilinmesi gereken alternatif eklentiler

En iyi WordPress eklentileri kuşkusuz olmazsa olmazımızdır. Web sitenizin daha hızlı, daha güvenli, daha fazla para kazanmanıza, trafiğinizi artırmanıza veya zamandan kazanmanıza yardımcı olurlar.

Ancak! yanlış tedavi hastayı kurtarmaz, tam tersi öldürür. İnternet üzerinde mevcut olan sayısız ücretli-ücretsiz WordPress eklentisi var, ihtiyacımız olmayan ve blog sitemize faydasından daha çok zararı olanlar bunlar.

Bende sizler için yaptığım araştırmalar sonucu ve kullanmış olduğum en iyi WordPress eklentilerinden oluşan bir liste hazırladım. Bu yazıyı okurken bilmeniz gereken en önemli şey, olmasını düşündüğünüz eklentileri seçtiğiniz olmalı. Aksi halde az önce söylemiş olduğum yanlış tedavi yöntemi olur.

Daha az eklenti, daha sağlıklı blog demektir !

Yazıya başlamadan önce sizleri uyarmak istiyorum. Bilmeniz gereken her şeyin fazlası zarardır! 

Ne kadar az, o kadar iyi! Çok sayıda eklenti kurmak web sitenizi yavaşlatabilir veya sitenizi siber saldırılara karşı savunmasız hale getirebilir. Yazıda hoşunuza giden iyi bir eklentide buna dahildir. Gerçekten gerekli olan eklentileri yüklemenizi öneririm.

İpucu: Güvenlik nedeni ile artık gerekmeyen eklentileri devre dışı bırakmayın, bu eklentileri tamamen silin. Unutmayın etkin olmayan eklentiler bile, siber korsanlar tarafından web siteniz üzerinde kötü amaçlı kodlar çalıştırmak için uygun olabilir.

https://www.olasilik.net

1.SEO

Google amcanın sitenizi daha fazla sevmesi için SEO ile ilgili bazı eklentiler eklendim. Yazıya devam ederek bu eklentiler hakkında bilgi sahibi olabilirsin.

1.1 Yoast SEO

Meta başlık, açıklama veya XML site haritaları ekleyerek sitenizi güçlendirebilirsiniz, her WordPress sitesinin bir SEO eklentisine ihtiyacı vardır.

Yoast SEO sadece bu ve bazı yararlı ek özellikler sunar. Anahtar kelime ve okunabilirlik analizi, anahtar kelime optimizasyonunda yeni başlayanlar için de harikadır. Eklentinin tek eksiği ücretsiz paketinde bazı alanlar pasif.

Alternatif: Anahtar kelime analizine ihtiyacım yok, onsuz da yapabilirim diyorsanız. Alternatif olarak, All-In-One SEO paketini veya Yoast’ın aksine daha minimalist ve biraz daha güvenilir çalışan wpSEO eklentisini de yükleyebilirsiniz.

https://www.olasilik.net

1.2 Table of Contents Plus

Table of Contents Plus
Table of Contents Plus

Table of Contents Plus eklentisi, aynı zamanda bloglar için en iyi WordPress eklentilerinden biridir.

İçeriklerin tablo halinde listelenmesini sağlar, bu sayede okuyucunun ilgilendiği kısıma hızla atlamasını kolaylaştırır. Ayrıca, atlama etiketleri bazen Google arama sonuçlarında meta açıklamaları kısmında görüntülenir bu da makaleniz için daha fazla tıklama demektir.

Not: Eklenti uzun zamandır güncellenmiyor,  ancak bu eklentiyi yüklemeniz için engel değil. 

Alternatif: Easy Table of Contents aynı fonksiyonlara sahip eklentidir, kullanmak isteyen bu eklentiyi de kullanabilir.

https://www.olasilik.net/

1.3 Broken Link Checker

Broken Link Checker, ziyaretçiler için ve Google için mükemmel eklenti değildir. Belirli aralıklarda giden ve dahili bağlantıların göstermeleri gereken web sayfalarını gösterdiklerini teyit etmek amaçlı zaman zaman sitenizde kullanabilirsiniz.

1.4 Redirection

Broken Link Checker
Redirection

Redirection, WordPress de hızlı ve kolay bir şekilde yönlendirme oluşturmak için ideal eklentidir. Sunucu üzerinde .htaccess dosyasını düzenlemekten korkuyor musunuz ? Ya da erişiminiz yoksa Redirection işinizi fazlası ile görecektir.

Yeniden yönlendirme, 404 hatalarını vs kayıt altına alarak eski ve kırık dahili bağlantıları tespit etmenize yardımcı olur ( ayrıca bunlar için doğrudan yönlendirme oluşturur).

Gizlilik nedenlerinden dolayı kurulum seçeneklerinde IP günlüğünü kapatmanız önerilir. ( Aksi halde İp adresleri varsayılan olarak iletme günlüklerine depolanır.)

1.5 Yet Another Stars Rating

Yasr – Yet Another Stars Rating
Yet Another Stars Rating

Yet Another Stars Rating eklentisi blog sitenizde yazmış olduğunuz makalelerinizi değerlendirmenizde yardımcı olur. Her şeyden önemlisi her iş için geri bildirim önemlidir. Ayrıca bu derecenlendirmeler Google arama sonuçlarında da görünür, bu sonuçlar sayesinde tıklanma oranlarını artırabilir ve daha fazla trafik çekebilirsiniz.

2.Gizlilik ve Güvenlik

DSGVO tarafından son atılan adımlar bu eklentilerin önemini bir kez daha gösterdi. Ben de sizler için bu eklentileri kaleme aldım, yazıya devam edip eklentiler hakkında bilgi sahibi olabilirsin.

2.2 BackWPup

BackWPup – WordPress Backup Plugin
BackWpup

Herkesin korkulu rüyası olan kısıma geldik.

Öncelikle, hosting sağlayıcınız aracılığı ile yedekleme yordamları kuramazsanız, BackWpup tam aradığınız şey.

Hiç bir şey bozuk bir WordPress kurulumundan ya da veritabanı gibi sistem hatalarından daha kötü olamaz. Sizlere önerim yedeklerinizi asla sitenizin barınmış olduğu yerde bulundurmayın. Yapmanız gereken farklı yerlerde yedekler oluşturmanız, ayrı bir sunucuda veya bulut sunucularda size bu konuda en iyi desteği BackWPup veriyor kullanın derim.Alternati

Alternatif: UpdraftPlus, blogunuzun otomatik olarak yedeklerini oluşturmak için iyi bir eklentidir ve yapılandırılması biraz daha kolaydır.

olasilik.net

2.3 Antispam Bee

Antispam Bee eklentisi, yorum spamlar ile mücadele eden en iyi eklentilerden biridir. Spam yorumları azaltır ve otomatik olarak siler.

Yaygın olarak kullanılan Akismet ve diğer antispam eklentilerin aksine Antispamm Bee tarafından kullanılan filtreler sayesinde kişisel verilerin işlememesi nedeniyle GDPR ile de uyumludur.

Gizlilik konusunu çok ciddiye alırsanız eğer aşağıdaki iki ayarı devre dışı bırakabilirsiniz.

  • Yorumlara sadece belirli dilde izin ver.
  • Bazı ülkelerden gelen yorumları engelleyin.
[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Birolasilik Hakkında

avatar

Birolasilik

Bazıları sosyal sever.