«
  1. Ana sayfa
  2. Siber Güvenlik
  3. Sosyal mühendislik nedir ?

Sosyal mühendislik nedir ?

Sosyal mühendislik nedir ? Bu gün kaleme alacağımız konumuz olacak. Tabi Sosyal Mühendislik çok geniş ağdan oluşur biz burada iskelet yapısına değineceğiz.

”Sosyal Mühendislik, bir aldatma sanatıdır,,

Sosyal Mühendisliğin tanımını yapmak her kişiye göre değişir, bana göre bu yöntem akıl ve mantığın birleşimi ile karşıdaki av durumunda olan kişiyi etkisi altına almak ve etkisiz hale getirmek.

Sosyal Mühendislikte yazım kuralları çok önemlidir, her işte hata yapabilirsiniz geri alma şansınız olabilir ama Sosyal Mühendislik alanında hataya pek yer olduğu söylenemez. Olur da hatanızı kontrol altına alırsanız karşıda ki kişiyi iyi analiz edin aksi halde ava giderken av olursunuz.

Sosyal Mühendisliğin temellerinden biri ise aldatma sanatıdır. Bu yolda her şey mübah anlamı çıkabilir. Yalan söylemek ve kişiyi ikna edip kontrol altına almak ancak aldatma yolları ile başarılabilir, gerçekler bir süre sonunda adım atacak basamak bırakmaz.

Sosyal Mühendislikte her nokta önemlidir, sizin için sıradan bir not parçası bu işin içinde olan biri için etkili bir silah. Siz her şeye yüzeysel bakar geçersiniz ama bunu yapan kişi her detayı özellikle en dibine kadar götürür. Bunları yapan kişi için başarı kaçınılmazdır.

Bu yazımı kısa tutuyorum aralıklı olarak bu konuyla ilgili makalelere yer vereceğim. Diğer makalelerde görüşmek dileğiyle, iyi akşamlar.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Birolasilik Hakkında

avatar

Birolasilik

Bazıları sosyal sever.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *