«
  1. Ana sayfa
  2. Siber Güvenlik
  3. Uçak üreticisi Airbus’a hacker saldırısı

Uçak üreticisi Airbus’a hacker saldırısı

Bilinmeyen kişi veya kişiler tarafından uçak üreticisi Airbus’a ait veritabanı verileri çekildiği haberi internete düştü, firma konu ile ilgili güvenlik zafiyetlerini kontrol ediyor.

Şirket, belirli verilere yönelik hedefli bir saldırı olup olmadığı şu anda soruşturma altında olduğunu belirtti. “Kişisel verilere sınırlı ölçüde erişildiği” zaten bilinmektedir. Bunlar temel olarak “Avrupa’daki bazı Airbus çalışanlarının” iletişim bilgileri ve kimlik detaylarıdır.

Şirket olayı araştırıyor ve mevcut güvenlik düzenlemelerini güçlendirmek ve olası etkileri en aza indirmek için harekete geçti.

Airbus yaptığı açıklamada verilere yönelik bir saldırı olup olmadığını araştırıyor. Firma yaptığı açıklamada bazı verilerin zaten istenildiği takdirde isteyenin erişebildiğini bildirmiş. Bu veriler ise çalışanların kişisel bilgileri ile ilgili genel bir bilgi paylaşımı söz konusu değil tabi ki.

Saldırı ile ilgili araştırmalar devam ediyor, zafiyet durumu olan açıkları üst düzey koruma altına alınıyor. Bilinen en önemli şey ise şirketin üretici olarak dünya lideri olması.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Birolasilik Hakkında

avatar

Birolasilik

Bazıları sosyal sever.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *